pro kiting a paragliding
reklamní blok
Já nemusím...
05.12.2012 / 08:30

Na štědrý den ženská nadává manželovi: "Od rána furt něco žereš, večer uvidíš tak pi.. a ne zlaté prase"!
Manžel se zasměje a říká: "Ne-ne, já nemusím, já už ji vidím..."
Web Tomáše Halíka
18.02.2013 / 15:54
Extra třída pro ty co mají něco v hlavě a vědí, že myšlení bolí...

mons. Prof. PhDr. Tomáš Halík Th.D.


 NÁVŠTĚVNOST
 uplynulých 50 dní
Carlos 31.10.2008 / 10:14 přečteno: 9360 x

Sobota – druhá polovina zájezdu načata
Vzhledem k tomu, že termika, pokud tu má vůbec fungovat, začíná chodit až lehce po poledni, není třeba výrazně spěchat na kopec, což nám umožňuje dopolední koupel v bazénu a i čas na surfování po síti, která ovšem funguje prapodivně, ale většinou funguje.

Dnes opravdu fungovala celkem dobře a já se Sirem Freyvaldem jsem ukroutil něco přes tři hodiny. Kromě toho, že jsem si zapnul přes ramení popruh prsní popruh s pultíkem a musel přistát nahoře, lítání bylo fajn, kličkování mezi mrakama jsme si parádně užívali, (tvořily se totiž každou chvilku, ale jen na pár minut a pak se rozpadly) jen jsme museli dávat zase pozor na některá individua. Všechno špatný ale k něčemu dobrý. Až do dneška jsme se nemohli odreagovat z těch dvou smrťáků, kterými začal festival, ale díky dvěma pilotům, kteří k nám přiletěli do šprajcu a začali suverénně točit druhou stranu jsme se museli zapnout i druhou polovinu mozku a začít myslet na lítání. Takže je po problému.:-) Během dvaceti minut v jednom stoupáku to z nás spadlo a den byl zakončen šmrdláním skalnatých vršků a žlabů pár stovek nad pláží, který ještě něco dávaly a pak zaslouženým pivem, zaslouženou večeří, zaslouženým pivem, vodkou a pak ještě pivem a vodkou s energy Lionem.:-)


Neděle
Začala jako každej další den, vydatnou snídaní, osvěžující plavbou v bazénu, ale nedlouho potom by mohla nést název adrenalinová.
Chcete zažít adrenalin? Přijeďte do Oludeniz a nechte se vyvýzt na kopec!
Tentokrát jsme jeli nahoru něčím podobným, jako první den, jen to bylo víc rozhrkaný.
Když si vylezete nahoru na střechu k batohům, jak jsem už psal, je to parádní zážitek.
Nenapsal jsem ale, že se místy držíte čeho můžete, protože některý zatáčky a místa na cestě jsou dost úzký a po stranách nic. Jen díra dolů, na jedný straně skála stovky metrů dolů, na druhý straně kamenitej svah, kde byste se v případě nějaký nehody nezastavili. Až dole.
Většina těch malejch trucků, je už dobře rozhrkanejch a nahoře na střeše je to pěkně znát, máte pocit, že každou chvíli odpadne kolo nebo ten "tureckej med" za volantem blbě zatočí a skončí to stejně. V jedný části se kluci dokonce předjížděli, což už mi hlava nebrala. Dnes nezapomenu na dvě místa, který, když jsme projížděli, tak jsem si říkal, že bych radši lítal celý odpoledne v "bordelu", než tohle. Ten pocit bezmocnosti, že nesedíte za volantem nebo nedržíte řidičky vy sami a hází to s váma jak na velbloudovi, to je fakt působivý. Zkrátka se vám zatají několikrát dech a potom rozhejbe pumpička. Fotky přiloženy...
Co se týče vlastní polítanice, byl asi nejlepší den doposud, dalo se točit až pětikilo nad start, ale zase s kličkováním mezi mraky. Video dole. Kvalitu omluvte, je to z foťáku.


Pondělí
Jedinej den, kdy si nepamatuju co jsme kde ulítali. Jirka si naškubnul oplet na béčkový šňůře a záchranka čekala (jak supi.:-)), až odstartuje, údajně zatroubili pochvalně klaksonem a potom odjeli.:-)


Úterý
Polítanice se slovákama - Axis cup!
Dněšní den rozhodně ve znamení Šikoletů. Přiletěl ještě Karol z Blavy se svojí bandičkou
čímž padáky Axis vytvořily absolutní převahu a ten den na kopci nikdo jiný nelítal, většina lidi postupně vyhnívala až zbylo na kopci 5-7 Axisů od Vegy až po Mercura, který ten den zakončili litání na Babadagu. Určitě to nebylo jen těma padákama, ale každopádně se na to dobře koukalo.:-)
Poslední den

Dnes začala normální dovolená. Lítání jsem zakázal a nařídil "topinkování", který jsem provozoval naposledy tak před milionem let, když mi s rodiči v Jugošce nic jinýho nezbývalo.
Byli jsme neuvěřitelně šikovný a pořídili přitom vylohnit na pláži za velice krátkou dobu pod slunkem lahvinku vína s colou, což opět vyvolalo levnou a milou opičku.
Tu jsme si udržovali ze zármutku nad končící dovolenou po zbytek dne zbytky vodky a juicem.


Turek.
Sir Freyvald nám to všem dlouho zapíral, ale tady ho odhalili!
Když to bylo poprvý, nevěnoval jsem tomu pozornost. Procházeli jsme po hlavní pěší zóně k pláži, když tu přišel jeden z turků a začal na Jirku mluvit turecky. Oba dva jsme na něj koukali jak trubky a on záhy pochopil a zeptal se Sira Freyvalda anglicky s nechápavým pohledem "Ty nejsi turek"?? Poprvý to pohnulo mými koutky hodně nahoru. Kdyby se to nestalo druhej den znovu, což mi už vydrželo na další půlohdinu mohutnýho smíchu, že on, legendární programátor nejvyššího kalibru, Sir Freyvald, je turek a nikdo jsme o tom nevěděli, nechal bych to bejt a vůbec bych se nezmiňoval, ale když tu teď sedím v letadle a přijde letušák a mluví na Sira – (teď už turka :-))) Sira turka Freyvalda turecky a ptá se ho, jestli chce k obědu těstoviny nebo fazole, musel jsem to napsat, nelze si to nechat pro sebe. Ano, Sir Freyvald je turecké národnosti. Museli to bejt jeho prarodiče, kdo utekl ze země sucha do Čech, kde teče pořádný pivo a nebejt toho piva , tak se na to voba vykašlem a zůstanem v teple, bo čím blíž domů, tím je větší kosa. Například teď 60 pod nulou. To přece po nás nikdo nemůže chtít!:-(
No nic, vyskakovat už nebudem. Ale nejspíš si pojedeme prodloužit léto příští rok zas!
Tímto vzniká agentura Carlos&Sir Turek Freyvald Adventure a zveme vás příští podzim na vejlet za utečeným létem. :-)


Tips&hints napřeskáčku

1. polítanice za moc nestojí, je to jeden zatraceně vysokej kopec na kterým podle počasí točíte buď vysoko nad "škaredejma" špičatejma skalama anebo se uchem dotýkáte vrcholků a šmrdláte, co to jde, abyste nevyhnili. Ač je tam hodně skal, prostě to tu bůhví jak nechodí, což nechápu, ale je to tak. Kopec s hřebenem něco kolem pěti set metrů dlouhou, viz. obr. Kolem kupa jinech ale prostě to tam nechodí.
2. Ideální pro skloubení lehkýho polítání aby nesvrběly krovky a romantiky váchně s vaší budoucí milenkou, budoucí babou, současnou milenkou, současnou babu nebo něčím takovým, v nejhorším s nějakým z vašich nejlepších kámošů...:-))
3. Strava – buď polopenze, možná byla od věci jen snídaně, protože večer dycky někam můžete zajít, mám pocit, že to cenově vyjde nastejno.
4. Podle informací, který jsem tam získal, jídlo je ve všech hotelích přibližně stejný, takže je jedno, který si vyberete, Turquoise hotel je v pohodě, v hotelu Dorian, kterej je naproti je každej večer diskoška, oba jsou pět minut chůze daleko, 18EUR/noc HB.
5. Pivo. EFFES nebo TUBORG. Celkem v poho, levnější pro opičku je ale cola s vínem.
6. Vodu do zásoby nekupujte, můžete ji koupit do noci kdekoliv a přímo z ledničky.
7. Ve většině hotelů je pojistka na šetření elektriky! Na klíčence je přívěšek s číslem, kterej musíte po vstupu do pokoje zasunout do zdířky, aby vám elektrika na pokoji fungovala. Takže, když jste pryč, nejde lednička, tudíž se nic nechladí, baterky nenabíjí, etc,...
8. Doba pobytu.
My jeli na 12 nocí, což je za normálních okolností zbytečný. Lítat takovou dobu na stejným kopci je nuda, topinkování na pláži tak dlouhou dobu pro lítače je neudržitelný. Osobně doporučuji 7 dní.
9. Registration fee - Příště registrační poplatek kupovat nebudu, protože většinou jsme na kopec jeli jen jednou. Dva drinky, co slibovali už jsem popisoval a tričko si koupíte i tak a když se vám zadaří, tak i levněji na samým konci festivalu.
10. Paragliding Open Air Festival versus St, Hillaire festival. Jestli chcete jet do Oludeniz kvůli festivalu samotnýmu, acro, base jumpingu a podobně, zůstaňte doma. Jeďte do St. Hillaire, uvidíte daleko, ale daleko víc a koupíte tam cokoliv na lítání. Do Oudeniz si jeďte prodloužit léto, pokochat se nad letem nad mořem, lítáním při západu slunce, za dobrým kebapem za odpočinkem.

Se mottem "Ať je zimá krátká" vás zdraví Carlos.;-)Video z vývozu 64MB

video Mezi mraky 191MB


Přidat názor (max. 1000 znaků)
Napište do políčka součet 10 a 1

Názory k článku

(17.12.2008/21:28)
..je to tak, 7 dní mi taky stačilo v kempu pod stanem, ale patrně se na tom podepsali i nedostatečné zásoby plzně a bráníka,.. příště to doladím..přitlačím do zásob, vezmu sebou i moji babu a naházím to zase do auta a třebas z toho bude i 8dní... marťas .. titanic02@seznam.cz ..čauti..