pro kiting a paragliding
reklamní blok
Já nemusím...
05.12.2012 / 08:30

Na štědrý den ženská nadává manželovi: "Od rána furt něco žereš, večer uvidíš tak pi.. a ne zlaté prase"!
Manžel se zasměje a říká: "Ne-ne, já nemusím, já už ji vidím..."
Web Tomáše Halíka
18.02.2013 / 15:54
Extra třída pro ty co mají něco v hlavě a vědí, že myšlení bolí...

mons. Prof. PhDr. Tomáš Halík Th.D.


 NÁVŠTĚVNOST
 uplynulých 50 dní
Michaela Hudková a Pavel Žert 03.01.2005 / 14:01 přečteno: 11657 x

Jezero Bodensee je ideální rekreační oblastí Rakouska, Švýcarska a Německa. Okolo celého jezera vede rozvinutá síť cyklotras. Ty jsou jednak z 80% asfaltové, 18% stěrkové a z 2% nezpevněné cesty. Ve městech je většinou asfalt nebo hladká dlažba. Cesty pro cyklisty jsou značeny svisle směrovkami na červené půdě s textem „Bodensee-Radweg“. Celá trasa okolo jezera měří 268 km. Co se týče in-line bruslení, je nejideálnější bruslit na Švýcarské straně jezera. Jednak z důvodů perfektního povrchu, jednak z hlediska značení a možnosti pomocné přepravy THURBO Regionalbahn vláčkem (tam vám fakt nadávat za to, že máte brusle na nohou, nebudou).


Popis trasy podél řeky Rýn
Feldkirch - Lichtenštejnsko AT-CH
¤ perfektní trasa po obou březích Rýna z rakouského Feldkirchu, na které nás upoutá nejen hrad Lichtenštejnů, ale také jeho hlavní město Lichtenštejnska - Vaduz. Povrch trasy je 1 (1-5 známkování je jako ve škole). Dá se najet až 80 km. Navíc se dá z Felkirchu dojet přímo směrem k Bodamskému jezeru do města Bregenz. Rýn tvoří státní hranici a v neutrálním Švýcarsku budete potřebovat pas!

Popis trasy Bodamské jezero AT-GER
Bregenz - Lindau
¤ začátek trasy je ve městě Bregenz, ale hned za ním začíná skvělý okruh kolem jezera. Povrch trasy je 2. Stezka je přímo určena pouze pro cyklo nebo in-line. V německém ostrovním městě Lindau můžete obdivovat stylové přístavní hrázděné domy většinou se zachovalou střešní krajinou.

Lindau - Friedrichshafen
¤ cesta vede stále po stezce podél železniční tratě, takže kdykoli můžete naskočit na „regionální vlak“ a přesunout se o kus dál. Povrch trasy 2. (Místy je nutné brusle sejmout a úsek např. polní cesty přejít). Nenechte si ujít v Erichskirchu skanzen původního osídlení.

Friedrichshafen - Uberlingen
¤ Z města Zeppelinů přes gotické město Meersburg (výborné odrůdy révy) až do Uberlingenu je povrch 2-3.

Uberlingen - Radolfzell
¤ Doporučujeme spíše po silnici.

Radolfzell - Konstanz
¤ Skvělá trasa podél a po silnici s povrchem 1-2. Navíc se podíváte na ostrov Raichenau, který spíš vypadá jako jeden velkej zeleninovej mix. Stejně tak se dá dojet na další ostrov Mainau, strov květin. Potom vás čeká Kostnice.Popis trasy Bodamské jezero CH (Skater´s Paradise Thurgau)
¤ Jedinečný zážitek je na švýcarské straně jezera, protože se budete prohánět po in-line stezkách, na kterejch se konaj mezinárodní in-line závody. Máte možnost si vybrat ze tří tras:
„TKB Apple Trail“ z Konstanz přes Romanshorn do Rorschachu (30 km).
„TKB Lake Trail“ z Romanshornu do Hornu a zpět podél jezera (37 km).
„TKB River Trail“ z Romanshornu podél řeky Thur do Frauenfeldu (22 km).

Celou trasu Vám nabízí naskenované mapa. Nebo si jí vyzvedněte v Konstanz nebo v jakémkoli kempu ve Švýcarsku. Značení trasy je prosté, v plné šipce je brusle. Každou chvíli narazíte na kilometrovník a navíc jsou na větších křižovatkách i jednoduché a přehledné mapy. Podél TKB Apple Trail vede „THURBO - regionální železnice, kde se hlavně nemusíte zouvat“. Povrch 1-2, po celé trase. Jede se i přes městečka ale všude je přehledné značení. Pozor na cyklisty a chodce, hlavně když podjíždíte viadukty. Dále viz www.bfu.ch .

To je vše, jste u konce, z Rorschachu do Bregenzu je to už hodně průmyslový, ale dá se to jet, takže to už necháme na vás. Vemte si náhradní tvrdší kolečka (A80-82) a taky nějaké to ložisko, camelbag atd… V pohodě to zvládnou i polovičky. Zhruba po každých 5-ti kilometrech jsou kempy, restaurace apod. Ve Švýcarsku si pochutnáte na výborných sýrech a čokoládě, určitě si nenechte ujít ani návštěvu nejmohutnějšího vodopádu ve střední Evropě – Rýnský vodopát u městečka Schafhausen (CH).

Pavlis & Miguella


Přidat názor (max. 1000 znaků)
Napište do políčka součet 8 a 6

Názory k článku